استانداردترین و اصولی‌ترین تیرچه‌های فلزی و بتنی را از گروه تیرچه سازی خانی بخواهید.

محصولات

تیرچه صنعتی

تیرچه صنعتی قطعه‌ای مثلثی شکل و گاها چهار وجهی است که به عنوان نوعی ستون در جهت استحکام برای ساخت و ساز در چوب بست سقف به کار می‌رود. جنس تیرچه صنعتی‌ معمولا از جنس فولاد یا بتن می‌باشد که در قدیم بیشتر از تیرچه چوبی بهره گرفته می‌شد؛ اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و امکانات در ساخت و ساز از تیرچه فولادی که توسط دستگاه‌های تمام اتوماتیک تولید می‌شود مورد استفاده قرار می‌گیرد. نقش تیرچه صنعتی در سقف ساختمان به شکلی است که با قرارگیری بلوک‌ها بر روی تیرچه به عنوان قالب بتن پوششی، شکلی Tمانند را به وجود می‌آورند. از نام‌های دیگر تیرچه صنعتی می‌توان به تیرچه ماشینی، تیرچه پرسی و تیرچه فلزی اشاره نمود.

تیرچه جوش co2

برای اتصال تیرچه صنعتی در ساخت و ساز از جوش استفاده می‌شود که شامل دو حالت جوش آب خنک و جوش هوا خنک می‌باشد. از جوش آب خنک برای جوشکاری زیاد در فعالیت‌های صنعتی استفاده می‌شود و از جوش هوا خنک یا همان جوش co2 برای جوشکاری کم یا به اصطلاح خالکاری مورد استفاده قرار می‌گیرد که برای ساخت تیرچه صنعتی نیز از این نوع جوش بهره گرفته می‌شود. جوش co2 در جوشکاری یکی از بهترین روش‌های اتصال می‌باشد، زیرا با استفاده از این جوش درصد ضعف در نقاط اتصال بسیار پایین می‌آید و لازم است بدانید جوش co2 گل جوش ندارد و این مزیت به جوشکار این امکان را می‌دهد تا نقطه جوش سالمی در تیرچه صنعتی ایجاد کند. همچنین این مزیت در فرزکاری به برطرف‌کردن مشکلات کنده‌شدن رنگ بعد از رنگ‌کاری و به وجود آمدن زنگ آبه کمک می‌کند.

تیرچه کرومیت

درست است که هر عدد تیرچه کرومیت گرانتر از تیرچه پاشنه بتنی تمام می‌شود، اما فاصله‌ی بین تیرچه‌های کرومیت 70سانتیمتر می‌باشد، در صورتی که در پاشنه بتنی این فاصله به 50سانتیمتر کاهش پیدا می‌کند و همین امر باعث کمترشدن تعداد تیرچه‌ها در هر دهانه از سقف گردیده که حدوده سی درصد هزینه‌ی تیرچه کاهش پیدا می‌کند. به همین دلیل فاصله و کمترشدن ریل‌های بتن خود به علت فولاد بیشتر هر متر مکعب بتن در سقف کرومیت با ارتفاع 5سانتی‌متر از روی یونولیت حدود 10مترمربع را می‌پوشاند. اما این امر برای سقف تیرچه بتنی هر متر مکعب بتن تقریبا 7متر سقف را می‌پوشاند. که در اینجا هم 30درصد کاهش مصرف بتن خواهیم داشت. در سقف‌های کرومیت چند سقف بطور همزمان بتن‌ریزی می‌شود اما در سقف‌های معمولی در سازه‌های زیر 1000مترمربع باعث می‌شود که هزینه‌ی حمل و کسر پمپ برای بتن‌ریزی را از بین می‌برد که در مجموع اگر این سه عامل در کنار یکدیگر محاسبه شود، خواهیم دید که هزینه ی سقف کرومیت کمتر از پاشنه بتنی خواهد بود.

یونولیت سقفی

یونولیت سقفی نام محصولی است که در سال‌های اخیر بعنوان قالب بتن در سقف‌های دال تیرچه بلوک مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ از این محصول به شکل مکعب مستطیل با ابعاد 25*50*200 مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از این محصول دارای مزایای بسیار خوبی نسبت به سایر روش‌های اجرای سقف می‌باشد که مهمترین آنها سرعت اجرا، ایجاد وزن سبک در سازه، عایق حرارتی، عایق صوتی و صرفه اقتصادی می‌باشد. در ضمن در بخش تحتانی یونولیت شیارهای معکوس تعبیه شده که امکان گیرایی گچ‌کاری را بدون رابیتس‌کاری به سازندگان می‌دهد.

ورق یونولیت

یونولیت نام یک ماده پلیمری سفیدرنگ است که از فرآورده‌های پتروشیمی بدست می‌آید. ماده اولیه این پلیمر در پتروشمی مونومر استایرن نام دارد و دارای ساختار مولکولی بنزنی می‌باشد. این ماده دارای خواص فیزیکی بسیار منحصر به فردی است و به همین دلیل کاربردهای انحصاری زیادی برای این پلیمر تعریف شده است. این ماده اولین بار در سوئد تولید شد و بدلیل خصوصیاتی که ذکر شد به سرعت در تمام دنیا فراگیر شد. ساختار این ماده به شکلی است که در اثر در معرض بخار قرار گرفتن منبسط شده و حجم آن تا 40 برابر بزرگ می‌شود و در درون خود هوا را حبس می‌کند. به همین دلیل این ماده جهت عایق‌سازی حرارتی و صوتی به شکل گسترده‌ای در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بلوک اتوماتیک

بلوک سیمانی و سبک به قطعاتی گفته می‌شوند که معمولاً برای ساخت ساختمان‌ها یا دیوارها یا سقف‌ها کاربرد دارند. بلوک‌های سیمانی و سبک استاندارد در اندازه‌ها و ابعاد و با مصالح متفاوتی بسته به نیاز ساخته می‌شوند البته در سال‌های اخیر آنها را در اندازه‌های استاندارد با ضخامت‌های استاندارد می‌سازند.

بلوک دستی

بلوک سیمانی و سبک به قطعاتی گفته می‌شوند که معمولاً برای ساخت ساختمان‌ها یا دیوارها یا سقف‌ها کاربرد دارند. بلوک‌های سیمانی و سبک استاندارد در اندازه‌ها و ابعاد و با مصالح متفاوتی بسته به نیاز ساخته می‌شوند البته در سال‌های اخیر آنها را در اندازه‌های استاندارد با ضخامت‌های استاندارد می‌سازند.